en iyi wehy proteini nedir?

en iyi wehy proteini nedir?
diyelimki artık başlangıç seviyeden çıkmış ve orta seviyede spor yapmaya devam etmektesiniz artık bir şeyi anlamış olmanız gerekiyor oda bu işin yani kas inşa etmenin buyuk kısmının mutfakta yapılamsıdır.
bu da şu demek oluyor siz ve kas kutleniz yediğüniz besinlerden ibaretsizniz.
kimseye gizli değilki vucutgeliştirme de en temel besin proteinlerdir.
gunumuzde bir çok et çeşitinin artık doğal elde edilmesi artık mumkun değildir ayrıca genel olarak protein kaynaklarını uygun fiyata bulmak da pek kolay değildir pk hala bu durumda ne yapmalıyız?
tabiki gıda takviyeleri çunku onlar ilaç değil ve saf besin kaynaklarından ulaşmaktalar ayrıca besin değerlerini hesaplamak da kolaylaşır boylece.
ama akla gelen bir soru var yuzlerce çeşit yuzlerce marka hangisini seçmeliym?
*anhtar bir uygun fiyatlı protein supplementlerden uzak durun çunku onlarda buyuk tuzak vardır.
genel olarak piyasada 8 çeşit protein turevi satılmaktadır wpc80 (whey protein konsantre) wpi90 (whey isolate) wph
(whey protein hidrolize) soypro (soya proteini) beef protein(et proteini) albumin (yumurta protein)i kazein (sut proteini) ve green protein diye geçen bitkisel yada bezeliye proteinleri.
ama bilmeniz gereken bir şey var bu çeşitlerin hiç birinin kaliteli hammaddesi kg 9-10 euro altında değildir heleki avrupanın yada abd ni tanınmış firmalarından alındı ise bu fiyatlar 12-15 euro ları buluyor tabi bu sadece row (hammadde) fiyatı bunun haricinde bu urunleri satış haline getirmek için aromalandırma ;ilave amino asit 'ilave vitamin ;ambalaj ;üretim izinler ve ...çeşitli masraflarda var şimdi siz duşunun uygun bir prtein tozunun içeriği ne olabilir.
*anahtar iki besin değerlerini inceleyin ve 100gramında 10-12 gramdan fazla şeker içeren protein supplementlerden uzak durun çunku her ne kadar  fazla şeker içerirse bir o kadar emilimi zorlaşır
*anahtar uç karbohidrat yuzdesini inceleyin eğer bir protein supplementin 100 gramında 15-18g den fazla karbonhidrat varsa artık o protein besini değil gainer(kilo aldırcı)ürünu sayılır.
son olarak unutmayın sporu sağlık için yapmaktasınız reklam urunlerinin sizleri goz kamaştırcı sahte
bilglerle aldatmasına izin vermeyin hem sağlığınıza hem paranıza değer veriyorsanız bu yazıyı protein supplementi alarak aklınızın bi koşesinde tutun.
icon
mevlanakapı mahalle kalburcu mehmet cami sokak no A.2 fatih istanbul 05013269332-05512681111-02125292096 ARIA NUTRITION