en iyi wehy proteini nedir?whey protein alırken dikkat edilmesi gerekenler

en iyi wehy proteini nedir?
diyelimki artık başlangıç seviyeden çıkmış ve orta seviyede spor yapmaya devam etmektesiniz artık bir şeyi anlamış olmanız gerekiyor oda bu işin yani kas inşa etmenin buyuk kısmının mutfakta yapılamsıdır.
bu da şu demek oluyor siz ve kas kutleniz yediğüniz besinlerden ibaretsizniz.
kimseye gizli değilki vucutgeliştirme de en temel besin proteinlerdir.
gunumuzde bir çok et çeşitinin artık doğal elde edilmesi artık mumkun değildir ayrıca genel olarak protein kaynaklarını uygun fiyata bulmak da pek kolay değildir pk hala bu durumda ne yapmalıyız?
tabiki gıda takviyeleri çunku onlar ilaç değil ve saf besin kaynaklarından ulaşmaktalar ayrıca besin değerlerini hesaplamak da kolaylaşır boylece.
ama akla gelen bir soru var yuzlerce çeşit yuzlerce marka hangisini seçmeliym?
*anhtar bir uygun fiyatlı protein supplementlerden uzak durun çunku onlarda buyuk tuzak vardır.
genel olarak piyasada 8 çeşit protein turevi satılmaktadır wpc80 (whey protein konsantre) wpi90 (whey isolate) wph
(whey protein hidrolize) soypro (soya proteini) beef protein(et proteini) albumin (yumurta protein)i kazein (sut proteini) ve green protein diye geçen bitkisel yada bezeliye proteinleri.
ama bilmeniz gereken bir şey var bu çeşitlerin hiç birinin kaliteli hammaddesi kg 9-10 euro altında değildir heleki avrupanın yada abd ni tanınmış firmalarından alındı ise bu fiyatlar 12-15 euro ları buluyor tabi bu sadece row (hammadde) fiyatı bunun haricinde bu urunleri tüketilcek hale getirmek için aromalandırma ;ilave amino asit 'ilave vitamin ;ambalaj ;üretim izinler ve ...çeşitli masraflarda var şimdi siz duşunun uygun bir prtein tozunun içeriği ne olabilir.
yani kg fiyatı 20 euronun altında olan hiç bir whey protein tozu kaliteli olamaz ve bu fiyatın altında whey protein alırken iki kez düşünmeniz gerkir.
*anahtar iki besin değerlerini inceleyin ve 100gramında 10-12 gramdan fazla şeker içeren whey protein tozu  supplementlerden uzak durun çunku her ne kadar  fazla şeker içerirse bir o kadar emilimi zorlaşır ve muhtemelen diğer besin değerleride düşüktür.
*anahtar uç karbonhidrat yuzdesini inceleyin eğer bir whey protein tozunun 100 gramında 20-25g den fazla karbonhidrat varsa artık o whey protein destek besini değil gainer(kilo aldırcı)ürünu sayılır.
*anahtar dort whey protein konsantre yada whey protein hidrolize ve ya whey protein izolat aldığınız zaman içinden bir ölçek alıp bir bardak yada shaker de su koyup ve üzerine whey proteinizi ekleyin suyun üzerinde durması gerekir çunku peynir altı suyu filtrasiyon işlemi gordukten sonra konsantre hidrolize yada izolat olur ve bu surede yoğunluğunu kaybeder. eğer whey protein tozu suda çokerse kotu bir filtrasiyon yada gereken miktarin üzerinde katkıya sahip ve doğru seçim değildir.
son olarak unutmayın sporu sağlık için yapmaktasınız reklam urunlerinin sizleri goz kamaştırcı sahte
bilglerle aldatmasına izin vermeyin hem sağlığınıza hem paranıza değer veriyorsanız bu yazıyı whey protein supplementi almaya gittiğinde aklınızın bi koşesinde tutun.
kaliteli whey proteini arıyorsanız bu linke tıklamanızı tavsiye ederim:
http://arianutritiontr.com/list/13/protein
mohammad abdolrahimi.
icon
mevlanakapı mahalle kalburcu mehmet cami sokak no A.2 fatih istanbul 05512681111-02125292096 ARIA NUTRITION