büyük kollar inşa et kol antrenmanı

en iyi kol antrenmanı
devasa kol yapmak için yola çık
evet dostlar her sporun tanıtımı olan bir kas kütlesi vardır dağcı biri iseniz buyuk baldırlarınız her zaman dikkat çekmektedir eğer bir güreşçiseniz kalın sırtlarınız size temsil eder ökçuların bileği goze batar veee.....
ama eğer bir ağırlık branşı sporcusu isen sen susarsın ve kolların konuşur.
biliyorum bir çok kişi genetiğinden şikayetçi ama inanın doğru beslenme ve doğru idmanla bu engelide buyuk ölçüde çozebilirsiniz zaten ağırlık sporlarını cazip yapan da şu her dayim kendini aşabilmek ve daha fazla kütle kazanmak.
peki hala içindeki canavarı örtaya çıkarmaın vakti gelmiştir öncelikle bu iş devamlılık ister yani düzenli antrenman yapabilmek için her şeyden önce sakatlıklardan korunmamız gerkiyor ozaman kol idmanından önce streç hareketlerle en az 10 dakika çalışcağımız bolgeyi yani ön ve arka kolu ısıtıyoruz evet şimdi başlıyoruz 
bicepsin ön kısmı ilk hamle edeceğimiz bolge çunku dağ gibi gozukmelive bunun en iyi yoluda baiceps curl barbell 5 set 8 tekrar ilk iki tekrarı hafif ve sonra gücümüzü yettiği kadar hatta son seti destek alarak yapıyoruz.
ardından triceps middel head nalın uzun kısmını triceps curl yatarak burda iki seçeneğimiz var bi düz bar biride z bar eğer dirsekte yada eklemlerde daha önce sakatlık yaşadıiseniz seçiminizi z bar dan yana kunlamnızda fayda var yinede aynı biceps curl gibi 5 set 8 tekrar ve ağırlık mikarında aynı metodla yapınn.
şimdi kan akışını pazulara yönelik arttırdık ve hasar verme zamanı gelmiştir tam superset yapcağımız bir hareket seçmeliyz o yüzden en iyi seçim biceps lat curl+triceps lat curl olcak 4 set 12 tekrar öldukça ateşli bir superset artık işimiz ön ve arka kol tepe kısmı ile bitmiştir.
şimdi sıra biceps brachi ve triceps brachide bu sefer önce triceps ile başlıyoruz ve paralel deep yapabildiğimiz kadar tekrarlı 3 set yapıyoruz.
ve olmazsa olmazımız dumbel scut curl 4 set 10 tekrar.
bitirmeden önce palms up dumbelle 5 set 15 tekrar bilek kasımızı geliştiryoruz evet az ve öz antrenmanımız sona ermiştir oldukça kasara hasar vermişiz ve protein almakla kasın rikoverisini bir sonraki antrenmana denk başlatıyoruz.
iyi gelişmeler.
mohammad abdolrahimi
icon
mevlanakapı mahalle kalburcu mehmet cami sokak no A.2 fatih istanbul 05512681111-02125292096 ARIA NUTRITION